Jul 4-5, 2008 - Frostproof, FL - Lake Clinch
Results
Friday - OSY-400 - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | ROYCE KEN GOODWIN III | STUART, FL | 400 |
2 | | JESSE RUEHLING | SAVANNAH, GA | 300 |
3 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 225 |
4 | | COREY FOULDS | RICHMOND HILL, GA | 169 |
5 | | KENNETH W RHODES | ORANGE PARK, FL | 127 |
DNF | | RICHARD GOLDER | SPRINGHILL, FL | 0 |
Friday - OSY-400 - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | RICHARD GOLDER | SPRINGHILL, FL | 0 |
0 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
0 | | COREY FOULDS | RICHMOND HILL, GA | 0 |
0 | | JESSE RUEHLING | SAVANNAH, GA | 0 |
0 | | KENNETH W RHODES | ORANGE PARK, FL | 0 |
0 | | ROYCE KEN GOODWIN III | STUART, FL | 0 |
Friday - ASR - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 0 |
2 | | PAUL BOSNICH III | WILLIAMSFIELD, IL | 0 |
3 | | Single Event Member | | 0 |
Friday - ASR - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 0 |
0 | | PAUL BOSNICH III | WILLIAMSFIELD, IL | 0 |
0 | | | | 0 |
Friday - CSR - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 400 |
2 | | THOMAS NUCCIO | CAPE CORAL, FL | 300 |
3 | | DAVID HARRELL | NEW PORT RICHEY, FL | 225 |
4 | | RUSSELL WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 169 |
DNF | | TONY STARON | LAKE PLACID, FL | 0 |
DNS | | WILLIAM B WALKER | ST AUGUSTINE, FL | 0 |
Friday - CSR - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | TONY STARON | LAKE PLACID, FL | 0 |
0 | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 0 |
0 | | WILLIAM B WALKER | ST AUGUSTINE, FL | 0 |
0 | | DAVID HARRELL | NEW PORT RICHEY, FL | 0 |
0 | | RUSSELL WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
0 | | THOMAS NUCCIO | CAPE CORAL, FL | 0 |
Friday - ASH - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | DAVID CARTER | HOWEY IN THE HILLS, FL | 400 |
2 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 300 |
3 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 225 |
4 | | Single Event Member | | 169 |
5 | | BOB MACKRELL | LAKE PLACID, FL | 127 |
DNS | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 0 |
Friday - ASH - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
0 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
0 | | DAVID CARTER | HOWEY IN THE HILLS, FL | 0 |
0 | | | | 0 |
0 | | BOB MACKRELL | LAKE PLACID, FL | 0 |
0 | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 0 |
Friday - CSH - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | COREY FOULDS | RICHMOND HILL, GA | 400 |
2 | | JESSE RUEHLING | SAVANNAH, GA | 300 |
3 | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 225 |
4 | | KENNETH W RHODES | ORANGE PARK, FL | 169 |
Friday - CSH - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | KENNETH W RHODES | ORANGE PARK, FL | 0 |
0 | | COREY FOULDS | RICHMOND HILL, GA | 0 |
0 | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 0 |
0 | | JESSE RUEHLING | SAVANNAH, GA | 0 |
Friday - 20SSH - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
2 | | PAUL BOSNICH III | WILLIAMSFIELD, IL | 0 |
3 | | ROYCE KEN GOODWIN III | STUART, FL | 0 |
Friday - 20SSH - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | PAUL BOSNICH III | WILLIAMSFIELD, IL | 0 |
0 | | ROYCE KEN GOODWIN III | STUART, FL | 0 |
0 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
Friday - SST 120 - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 400 |
2 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 300 |
3 | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 225 |
DNS | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 0 |
Friday - SST 120 - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 0 |
0 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 0 |
0 | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 0 |
0 | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 0 |
Friday - SST 45 - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | JOSE C MENDANA JR | LUTZ, FL | 400 |
2 | | BLAIR PONTEK | STUART, FL | 300 |
3 | | JAMES LEE | OCALA, FL | 225 |
Friday - SST 45 - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | BLAIR PONTEK | STUART, FL | 0 |
0 | | JOSE C MENDANA JR | LUTZ, FL | 0 |
0 | | JAMES LEE | OCALA, FL | 0 |
Friday - MOD U - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 400 |
2 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 300 |
3 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 225 |
DNS | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 0 |
Friday - MOD U - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 0 |
0 | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 0 |
0 | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 0 |
0 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 0 |
Friday - J CLASS R - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 400 |
2 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 300 |
DNF | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
Friday - J CLASS R - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
0 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
0 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
Friday - J CLASS H - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 400 |
2 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 300 |
3 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 225 |
DNS | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
Friday - J CLASS H - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
0 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
0 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
0 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 0 |
Friday - AXH - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | WENDY ELDREDGE | MALABAR, FL | 400 |
2 | | ANDREW MACKRELL | NAPLES, FL | 300 |
3 | | JEFF SCHLIPF | POLK CITY, FL | 225 |
4 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 169 |
DNS | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
DNS | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
Friday - AXH - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | JEFF SCHLIPF | POLK CITY, FL | 0 |
0 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
0 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
0 | | WENDY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
0 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 0 |
0 | | ANDREW MACKRELL | NAPLES, FL | 0 |
Saturday - ASR - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | PAUL BOSNICH III | WILLIAMSFIELD, IL | 0 |
2 | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 0 |
3 | | Single Event Member | | 0 |
Saturday - ASR - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | PAUL BOSNICH III | WILLIAMSFIELD, IL | 0 |
0 | | | | 0 |
0 | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 0 |
Saturday - CSR - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | WILLIAM B WALKER | ST AUGUSTINE, FL | 400 |
2 | | DAVID HARRELL | NEW PORT RICHEY, FL | 300 |
DNF | | TONY STARON | LAKE PLACID, FL | 0 |
DNF | | THOMAS NUCCIO | CAPE CORAL, FL | 0 |
DNS | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 0 |
DNS | | RUSSELL WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
Saturday - CSR - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | TONY STARON | LAKE PLACID, FL | 0 |
0 | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 0 |
0 | | WILLIAM B WALKER | ST AUGUSTINE, FL | 0 |
0 | | DAVID HARRELL | NEW PORT RICHEY, FL | 0 |
0 | | RUSSELL WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
0 | | THOMAS NUCCIO | CAPE CORAL, FL | 0 |
Saturday - ASH - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 400 |
2 | | DAVID CARTER | HOWEY IN THE HILLS, FL | 300 |
3 | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 225 |
4 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 169 |
DNF | | BOB MACKRELL | LAKE PLACID, FL | 0 |
DNS | | Single Event Member | | 0 |
Saturday - ASH - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
0 | | JOSEPH PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
0 | | DAVID CARTER | HOWEY IN THE HILLS, FL | 0 |
0 | | | | 0 |
0 | | BOB MACKRELL | LAKE PLACID, FL | 0 |
0 | | BRANDON SCHLIPF | LAKELAND, FL | 0 |
Saturday - CSH - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 400 |
2 | | COREY FOULDS | RICHMOND HILL, GA | 300 |
3 | | KENNETH W RHODES | ORANGE PARK, FL | 225 |
4 | | JESSE RUEHLING | SAVANNAH, GA | 169 |
Saturday - CSH - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | KENNETH W RHODES | ORANGE PARK, FL | 0 |
0 | | COREY FOULDS | RICHMOND HILL, GA | 0 |
0 | | CHIP CHAPMAN | BLYTHWOOD, SC | 0 |
0 | | JESSE RUEHLING | SAVANNAH, GA | 0 |
Saturday - SST 120 - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 400 |
2 | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 300 |
3 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 225 |
DNS | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 0 |
Saturday - SST 120 - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 0 |
0 | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 0 |
0 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 0 |
0 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 0 |
Saturday - SST 45 - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | JOSE C MENDANA JR | LUTZ, FL | 400 |
2 | | BLAIR PONTEK | STUART, FL | 300 |
3 | | JAMES LEE | OCALA, FL | 225 |
Saturday - SST 45 - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | JAMES LEE | OCALA, FL | 0 |
0 | | BLAIR PONTEK | STUART, FL | 0 |
0 | | JOSE C MENDANA JR | LUTZ, FL | 0 |
Saturday - SUPER SPORT - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | SCOTTY ADAMS | GAITHERSBURG, MD | 400 |
2 | | GARY HARRIS | ORLANDO, FL | 300 |
3 | | DANNY MCMANUS | EUSTIS, FL | 225 |
Saturday - SUPER SPORT - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | GARY HARRIS | ORLANDO, FL | 0 |
0 | | DANNY MCMANUS | EUSTIS, FL | 0 |
0 | | SCOTTY ADAMS | GAITHERSBURG, MD | 0 |
Saturday - MOD U - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 400 |
2 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 300 |
3 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 225 |
4 | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 169 |
Saturday - MOD U - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | BRUCE WASHBURN | OCALA, FL | 0 |
0 | | JEFF RENO | OKEECHOBEE, FL | 0 |
0 | | BRIAN BURKHARDT | MIMS , FL | 0 |
0 | | TOM KENDRICK | TERRA CEIA, FL | 0 |
Saturday - J CLASS R - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 400 |
2 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 300 |
3 | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 225 |
Saturday - J CLASS R - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
0 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
0 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
Saturday - J CLASS H - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 400 |
2 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 300 |
3 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 225 |
4 | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 169 |
Saturday - J CLASS H - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
0 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 0 |
0 | | JOSEPH WATERSON | BROOKSVILLE, FL | 0 |
0 | | JUSTIN PINNER | LAKE WORTH, FL | 0 |
Saturday - AXR - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 400 |
2 | | Single Event Member | | 300 |
DNF | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
Saturday - AXR - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | | | 0 |
0 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
0 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
Saturday - AXH - Final
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
1 | | ANDREW MACKRELL | NAPLES, FL | 400 |
2 | | WENDY ELDREDGE | MALABAR, FL | 300 |
3 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 225 |
4 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 169 |
5 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 127 |
DNS | | JEFF SCHLIPF | POLK CITY, FL | 0 |
Saturday - AXH - Qualifying Heat
Place | Boat | Driver | Hometown | Points |
0 | | JEFF SCHLIPF | POLK CITY, FL | 0 |
0 | | AMY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
0 | | BECKY NICHOLS | AUBURNDALE, FL | 0 |
0 | | WENDY ELDREDGE | MALABAR, FL | 0 |
0 | | MIKE CARTER | HOWEY, FL | 0 |
0 | | ANDREW MACKRELL | NAPLES, FL | 0 |