mobile menu

May 27-28, 2017 - Franklin, PA - Justus Lake

Results

Saturday - 500CCMR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1LARRY R STENANDERJAMESTOWN, NY400
2JEFF WILLIAMSFORD CITY, PA300
3LOGAN SWEENEYDELAWARE, OH225

Saturday - 200CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1AMY SWEENEYDELAWARE, OH400
2CARL HOLTLOWELLVILLE, OH300
3NATE MITCHELLCOLUMBUS, OH225

Saturday - 250CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1THOMAS SUTHERLANDCHELSEA, MI400
2ROB DIXON300
3MICHAEL THIERFELDERCOUDERSPORT, PA225
4FRANCIS JOHNSONHONEOYE, NY169
5JOHN JACK DECK IIICHARDON, OH127

Saturday - 350CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1FRANK NOVOTNYWESTMINSTER, MD400
2JOHN W MAUCKCHURCHTON, MD300
3MICHAEL THIERFELDERCOUDERSPORT, PA225

Saturday - 500CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1JOE SILVESTRISTRONGSVILLE, OH400
2BRIAN WILLIAMSNORTH OLMSTED, OH300
3FRANK NOVOTNYWESTMINSTER, MD225
4EDWARD LANCEEMLENTON, PA169
5L DAVID CURTISHEMLOCK, NY127
6MICHAEL FLOCKERZIVENUS, PA95
7TRAVIS RICEFRANKLIN, PA71

Saturday - 750CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1BRANDON SUTTON400
2MARK WHEELERKALAMAZOO, MI300
3DOUGLAS FOLLETTALIQUIPPA, PA225
4BILL KEEGAN169

Saturday - ASR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1BILLY SIMMONSNEWTON, NJ400
2CHLOE SEESTURBOTVILLE, PA300
3NATE MITCHELLCOLUMBUS, OH225
4NIKOLAS MISKERIKHOWELL, MI169

Saturday - CSR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1JACOB ALKEMACOMMERCE TOWNSHIP, MI400
2ADAM ALLENHAVRE DE GRACE, MD300
3DEAN SUTHERLANDSALINE, MI225
4RICHARD WAGNERMENTOR, OH169
5SHAWN BREISACHERHAMPSTEAD, NC127
6MICHAEL SWEENEYDELAWARE, OH95

Saturday - 25SSR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1JACOB ALKEMACOMMERCE TOWNSHIP, MI400
DNFADAM ALLENHAVRE DE GRACE, MD0
DNFRYAN BREWSTERNORTH CANTON, OH0
DNFRICHARD WAGNERMENTOR, OH0

Saturday - ASH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1ROB DIXON400
2CHLOE SEESTURBOTVILLE, PA300
3STEPHEN LISIUSREDFORD, MI225
4LAURA WHEELERHOLLAND, MI169
5WILL AUGUSTINEALEXANDRIA, VA127

Saturday - CSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1DAVID BREISACHERPAOLI, PA400
2DANA HOLTCINCINNATI, OH300
3BRIAN WILLIAMSNORTH OLMSTED, OH225
4BRANDON SUTTON169
5CHAD FOXSENECA , PA127
6JOE SILVESTRISTRONGSVILLE, OH95
7EDWARD LANCEEMLENTON, PA71
8MICHAEL FLOCKERZIVENUS, PA53
9Single Event Member40
10LOGAN SWEENEYDELAWARE, OH30

Saturday - 300SSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1STEPHEN LISIUSREDFORD, MI400
2NIKOLAS MISKERIKHOWELL, MI300
3JEFF DOBISDYER, IN225
4JACOB ALKEMACOMMERCE TOWNSHIP, MI169
5ROBERT LISIUSREDFORD, MI127
6THOMAS JOHNSTONBRITTON, MI95
7Single Event Member71
8JOHN JACK DECK IIICHARDON, OH53
9RYAN BREWSTERNORTH CANTON, OH40
10RYAN SUTHERLANDSALINE, MI30

Saturday - 20SSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1DANA HOLTCINCINNATI, OH400
2ROBERT LISIUSREDFORD, MI300
3STEPHEN LISIUSREDFORD, MI225
4HAROLD FENNELL169
5GEORGE BRESSLERNEW CUMBERLAND, PA127
6MARK MISKERIKHOWELL, MI95
DNFSingle Event Member0
DNSNIKOLAS MISKERIKHOWELL, MI0
DNSSAMUEL BUCHOLZROUSEVILLE, PA0

Saturday - J CLASS R - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1NATHAN PITTMANDEPUTY, IN400
2NATALIE MISKERIKHOWELL, MI300
3MAXWELL BRABBGROSSE PTE FARMS, MI225
4MAC MILLERPOLK, PA169
5MICHAEL SMITHMEXICO, NY127

Saturday - J CLASS H - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1NATHAN PITTMANDEPUTY, IN400
2DAVID CANOMONROEVILLE, PA300
3MICHAEL SMITHMEXICO, NY225
4NATALIE MISKERIKHOWELL, MI169
5MAC MILLERPOLK, PA127
6GIANNA MISERO CHURCHTON , MD95
7MAXWELL BRABBGROSSE PTE FARMS, MI71
8JACKSON GALLAGHERFAIR HAVEN, NJ53

Saturday - AXR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1KARISSA MITCHELLCOLUMBUS, OH400
2NATHAN PITTMANDEPUTY, IN300
3MICHAEL SMITHMEXICO, NY225
4CHLOE SEESTURBOTVILLE, PA169
5BENJAMIN BRABBGROSSE PTE FARMS, MI127
DNSMAXWELL BRABBGROSSE PTE FARMS, MI0

Saturday - AXH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1NATHAN PITTMANDEPUTY, IN400
2CHLOE SEESTURBOTVILLE, PA300
3KARISSA MITCHELLCOLUMBUS, OH225
4BENJAMIN BRABBGROSSE PTE FARMS, MI169

Sunday - 125CCH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1WILL AUGUSTINEALEXANDRIA, VA0

Sunday - 500CCMR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1JEFF WILLIAMSFORD CITY, PA400
2LOGAN SWEENEYDELAWARE, OH300
DNFLARRY R STENANDERJAMESTOWN, NY0

Sunday - 250CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1THOMAS SUTHERLANDCHELSEA, MI400
2ROB DIXON300
3JOHN JACK DECK IIICHARDON, OH225
DNSMICHAEL THIERFELDERCOUDERSPORT, PA0
DNSFRANCIS JOHNSONHONEOYE, NY0

Sunday - 350CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1FRANK NOVOTNYWESTMINSTER, MD400
2JOHN W MAUCKCHURCHTON, MD300
3MICHAEL THIERFELDERCOUDERSPORT, PA225

Sunday - 500CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1JOE SILVESTRISTRONGSVILLE, OH400
2BRIAN WILLIAMSNORTH OLMSTED, OH300
3MICHAEL FLOCKERZIVENUS, PA225
4EDWARD LANCEEMLENTON, PA169
5FRANK NOVOTNYWESTMINSTER, MD127
6TRAVIS RICEFRANKLIN, PA95
DNSL DAVID CURTISHEMLOCK, NY0

Sunday - 750CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1BILL KEEGAN400
2MARK WHEELERKALAMAZOO, MI300
3BRANDON SUTTON225
4DOUGLAS FOLLETTALIQUIPPA, PA169

Sunday - ASR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1NATE MITCHELLCOLUMBUS, OH400
2BILLY SIMMONSNEWTON, NJ300
3CHLOE SEESTURBOTVILLE, PA225
DNFNIKOLAS MISKERIKHOWELL, MI0

Sunday - CSR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1JACOB ALKEMACOMMERCE TOWNSHIP, MI400
2RICHARD WAGNERMENTOR, OH300
3DEAN SUTHERLANDSALINE, MI225
4MICHAEL SWEENEYDELAWARE, OH169
5ADAM ALLENHAVRE DE GRACE, MD127
6SHAWN BREISACHERHAMPSTEAD, NC95

Sunday - ASH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1ROB DIXON400
2CHLOE SEESTURBOTVILLE, PA300
3STEPHEN LISIUSREDFORD, MI225
4LAURA WHEELERHOLLAND, MI169
DNSWILL AUGUSTINEALEXANDRIA, VA0

Sunday - CSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1DANA HOLTCINCINNATI, OH400
2JOE SILVESTRISTRONGSVILLE, OH300
2LOGAN SWEENEYDELAWARE, OH300
4MICHAEL FLOCKERZIVENUS, PA169
5EDWARD LANCEEMLENTON, PA127
6BRANDON SUTTON95
6BRIAN WILLIAMSNORTH OLMSTED, OH95
8CHAD FOXSENECA , PA53
9Single Event Member40
DNFDAVID BREISACHERPAOLI, PA0

Sunday - 300SSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1ROBERT LISIUSREDFORD, MI400
2NIKOLAS MISKERIKHOWELL, MI300
3Single Event Member225
4JACOB ALKEMACOMMERCE TOWNSHIP, MI169
5THOMAS JOHNSTONBRITTON, MI127
6JEFF DOBISDYER, IN95
7RYAN BREWSTERNORTH CANTON, OH71
8RYAN SUTHERLANDSALINE, MI53
9STEPHEN LISIUSREDFORD, MI40
10JOHN JACK DECK IIICHARDON, OH30

Sunday - 20SSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1DANA HOLTCINCINNATI, OH400
2STEPHEN LISIUSREDFORD, MI300
3ROBERT LISIUSREDFORD, MI225
4SAMUEL BUCHOLZROUSEVILLE, PA169
5NIKOLAS MISKERIKHOWELL, MI127
6GEORGE BRESSLERNEW CUMBERLAND, PA95
DNSMARK MISKERIKHOWELL, MI0
DNSSingle Event Member0
DNSHAROLD FENNELL0

Sunday - J CLASS R - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1NATHAN PITTMANDEPUTY, IN400
2MICHAEL SMITHMEXICO, NY300
3NATALIE MISKERIKHOWELL, MI225
4MAXWELL BRABBGROSSE PTE FARMS, MI169
5MAC MILLERPOLK, PA127

Sunday - J CLASS H - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1NATHAN PITTMANDEPUTY, IN400
2MICHAEL SMITHMEXICO, NY300
3MAXWELL BRABBGROSSE PTE FARMS, MI225
4NATALIE MISKERIKHOWELL, MI169
5GIANNA MISERO CHURCHTON , MD127
6MAC MILLERPOLK, PA95
7DAVID CANOMONROEVILLE, PA71
DNSJACKSON GALLAGHERFAIR HAVEN, NJ0

Sunday - AXR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1KARISSA MITCHELLCOLUMBUS, OH400
2NATHAN PITTMANDEPUTY, IN300
3BENJAMIN BRABBGROSSE PTE FARMS, MI225
4MICHAEL SMITHMEXICO, NY169
5MAXWELL BRABBGROSSE PTE FARMS, MI127
DNSCHLOE SEESTURBOTVILLE, PA0

Sunday - AXH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1NATHAN PITTMANDEPUTY, IN400
2CHLOE SEESTURBOTVILLE, PA300
3BENJAMIN BRABBGROSSE PTE FARMS, MI225
4KARISSA MITCHELLCOLUMBUS, OH169