mobile menu

Jun 3-3, 2017 - Everett, WA - Silver Lake

Results

Saturday - 1100CCR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1DERRICK TRONSONDES MOINES , WA400
2DAREN GOEHRINGMARYSVILLE, WA300
3AARON SALMONBONNEY LAKE, WA225
4STEVE BORKFEDERAL WAY, WA169
DNFJAYSON SHROCKMOUNT VERNON, WA0

Saturday - C RACE R - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1DWIGHT MALHIOTBREMERTON, WA400
2JIM NILSENEDGEWOOD, WA300
3DOUG MARTINBLACK DIAMOND, WA225

Saturday - K PRO H - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1RYAN GOWINTACOMA, WA400
2TRAVIS ULSHEATONVILLE , WA300
3JACK PETERSONSEATTLE, WA225
4TAY DIAMONDBONNEY LAKE, WA169
5ANDREW VAILLANCOURTBELLEVUE, WA127

Saturday - 125CCH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1JOHN PEETERSARLINGTON, WA0

Saturday - 350CCH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1OLIVIA VALENTINECHEHALIS, WA400
2KEVIN VALENTINECHEHALIS, WA300
DNFJASON WILLIAMSMILWAUKIE, OR0

Saturday - OSY-400 - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1SEAN BYRNEYAKIMA, WA400
2RYAN GOWINTACOMA, WA300
3JACOB MAULDINFRIDAY HARBOR, WA225
4TRAVIS ULSHEATONVILLE , WA169
DNFTANNER COLEKENT, WA0

Saturday - 500CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1J MICHAEL KELLYBONNEY LAKE, WA400
2SEAN BYRNEYAKIMA, WA300
3JOHN MARONEYLA CONNER, WA225
4STEPHEN ARMFIELDEVERETT , WA169
5DAVID SALMONSHORELINE, WA127
DNFAARON SALMONBONNEY LAKE, WA0

Saturday - 750CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints

Saturday - 850CCMH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1DERRICK TRONSONDES MOINES , WA400
2DAREN GOEHRINGMARYSVILLE, WA300
3AARON SALMONBONNEY LAKE, WA225
4STEVE BORKFEDERAL WAY, WA169
DNFJAYSON SHROCKMOUNT VERNON, WA0

Saturday - ASR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1ROBERT SMILEYKINGSTON, WA0

Saturday - ASH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1ROBERT SMILEYKINGSTON, WA400
2ZOE ADAMSMONROE, WA300
3JOHN PEETERSARLINGTON, WA225
4TRAVIS SHEWFEDERAL WAY, WA169
5TIMOTHY MATTSONLAKE TAPPS, WA127
6JACOB MAULDINFRIDAY HARBOR, WA95

Saturday - CSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1J MICHAEL KELLYBONNEY LAKE, WA400
2MIKE PERMANSEATTLE, WA300
3JARED MARTINBLACK DIAMOND, WA225
4JOHNNY ADAMSMONROE, WA169
5COLIN RUCKERLYNNWOOD, WA127
6DAVID SALMONSHORELINE, WA95
7AARON ADAMSMONROE, WA71
8Single Event Member53
9BRETT WILLIAMSRENO, NV40
DNFJOHN PEETERSARLINGTON, WA0

Saturday - DSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1RON MAGNUSONBRIER, WA400
2JOHN PEETERSARLINGTON, WA300
3DAREN GOEHRINGMARYSVILLE, WA225
4MITCHELL SAMPSONLAKE STEVENS, WA169
5DERRICK TRONSONDES MOINES , WA127
6DAVID ANDERSONKENMORE, WA95
7JAYSON SHROCKMOUNT VERNON, WA71

Saturday - 20SSH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1RYAN GOWINTACOMA, WA400
2JOHNNY ADAMSMONROE, WA300
3BRETT WILLIAMSRENO, NV225
4AARON SALMONBONNEY LAKE, WA169
5Single Event Member127

Saturday - 45SS - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1J MICHAEL KELLYBONNEY LAKE, WA400
2MICHAEL HARMONLACEY, WA300
3BRENT HALLBOTHELL, WA225
4SANFORD PEARLLAKE TAPPS, WA169

Saturday - J CLASS R - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1RYAN GOWINTACOMA, WA400
2ESMEE BROWNPORTLAND, OR300
3ALEC JOHNSTONDES MOINES, WA225

Saturday - J CLASS H - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1FYNN PETERSONSEATTLE, WA400
2TREY MARQUARDPUYALLUP, WA300
3PIERCE D BROWNPORTLAND, OR225
4ALEC JOHNSTONDES MOINES, WA169
5JACK PETERSONSEATTLE, WA127
6CHANDLER JABLINSKELYNNWOOD, WA95

Saturday - AXR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1RYAN GOWINTACOMA, WA400
2TREY MARQUARDPUYALLUP, WA300
3KIERRA MARQUARDPUYALLUP, WA225
4KEN ZAHNISSAQUAH, WA169

Saturday - AXH - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1KIERRA MARQUARDPUYALLUP, WA400
2JACK PETERSONSEATTLE, WA300
3ESMEE BROWNPORTLAND, OR225
4DEVOHN PENDERGRASSBELLEVUE, WA169
5KEN ZAHNISSAQUAH, WA127
6CAYDEN COLESEATTLE, WA95
7PIERCE D BROWNPORTLAND, OR71
8ANDREW VAILLANCOURTBELLEVUE, WA53
9TIMOTHY MATTSONLAKE TAPPS, WA40

Sunday - CSR - Final

PlaceBoatDriverHometownPoints
1MIKE PERMANSEATTLE, WA400
2JOHN PEETERSARLINGTON, WA300
3DREW THOMPSONMUKILTEO, WA225
4TRAVIS KAUTHSNOHOMISH, WA169
5TERRY TRAFTONTUMWATER, WA127
DNFTANNER COLEKENT, WA0